PHP00805E49R9BST1
Mfr.Part #
PHP00805E49R9BST1
Description
RES SMD 49.9 OHM 0.1% 5/8W 0805
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.63W, 5/8W
Resistance :
49.9 Ohms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%